Liri a vdekje! Basha i jep mesazhin e fortë Ramës
Pasi mungoi protestën e javës së shkuar, Lulzim Basha është rikthyer me mesazhe të forta në krye të protestuesve gjatë ditës së sotme duke iu drejtuar direkt kryeministrit Rama.

“Ne nuk trembemi, nuk tërhiqemi. Beteja jonë do të vazhdojë deri në fund, liri a vdekje, demokraci a vdekje.

Nuk ka asnjë shans që populli i bashkuar të kthehet në racën e deleve që ke mbyllur ën atë kotec, që nuk përfaqëson vullnetin e popullit.

Ne jemi të frymëzuar me frymën e shenjtë për të mbrojtur demokracitë, liritë, shtëpitë tona.

Monopoli i parë që do të shembet është monopoli i dhunës shtetërore që arreston protestuesit dhe mbron kriminelët dhe horrat por bashkë me këtë monopol do t’i vijë fundi të gjithë monopoleve të tjera në shëndetësi, rrugë, ndaj mjerë ata shërbëtorë të Edi Ramës që i kanë bërë llogaritë gabim. Ora e hakmarrjes popullore po fillon", tha Basha.
Shtuar më 28/03/2019, ora 12:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori