Lion: Pavarësia e Kosovës është „gjë e kryer“
Albeu.com
Xhejms Lion ka deklaruar, se pavarësia e Kosovës është „gjë e kryer“ dhe se „autoritetet në Beograd këtë e dinë që moti“. Drejtori i Zyrës së Grupit Ndërkombëtar të Krizës në Beograd, Xhejms Lion ka deklaruar, se pavarësia e Kosovës është „gjë e kryer“ dhe se „autoritetet në Beograd këtë e dinë që moti“.
Ai ka saktësuar se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian „që moti kanë marrë vendimin që Kosova të jetë e pavarur, por se ende nuk është zgjidhur se si do të definohet ajo», ka thënë Lion.
Shtuar më 21/04/2005, ora 16:10
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori