Linja e interkonieksionit, Bode: Presion nga grupet e interesit
Ridvan Bode
Ministri i Financave Ridvan Bode në një intervistë të dhënë për “Zërin e Amerikës” komentoi situatën ekonomike në Shqipëri dhe çështjen e linjës së interkonieksionit Shqipëri- Kosovë. Bode theksoi se kërkesa e qeverisë shqiptare për të pranuar ofertën më ulët financiare është më se e drejtë, ndërkohë që mediatizimi i kësaj çështjeje qe bërë nga grupe të interesuara të ushtronin presion ndaj qeverisë.

Lidhur me zhvillimet ekonomike Bode nënvizoi se, megjithëse kërkesa e qeverisë shqiptare për të pranuar ofertën më ulët financiare është më se e drejtë, ndërkohë që mediatizimi i kësaj çështjeje qe bërë nga grupe të interesuara të ushtronin presion ndaj qeverisë. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2012, ora 09:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori