"Lindita Nikolla e ka burrin ekstremist sllav", historiani: Shqipëria në rrezik
Historiani, Arben Llalla me anë të një postimi në Facebook, ka sulmuar ashpër ministren e Arsimit, Lindita Nikolla.

Sipas Llallës, bashkëshorti i Nikollës është ekstremist sllav dhe që ka pretendime territoriale ndaj Shqipërisë.

Postimi i plotë nga Arben Llalla:

Shqipëria në rrezik nga filogrekët në qeverinë e Edi Ramës 2, Lindita Nikolla e ka burrin sllavo-maqedonas, Ligor Nikolla, një ekstremist sllavë që ka predendime territoriale ndaj Shqipërisë, themelues dhe kryetar Nderi i shoqatës sllave, ILINDENI e financuar prej disa vitesh nga Gruevski dhe Sashoja.
Ky legeni tjetër, Dhimitër-Ditmir Bushati e ka gruan vlleho-greke, ndoshta ka aplikuar për letra si minoritar grek pasi e pagëzojë Nikos Kotzias në media. Na lavdërohet Bushati me vasalët e Turqisë Bushatllinjtë që prenë në besë ata shqiptar që donin të themelonin shtetin shqiptar diku nga fillimi i shek.19.
Jo rastësisht Greqia kërkon heqje e emrit Çamëri nga tekstet e Shqipërisë, ndryshimin e historisë së shqiptarëve.
Shqiptarë thirrini mendjes! Nuk e di S.B kur do e nxjerri atë vidion e skandalin seksual të ministrave Rama 2…”
Shtuar më 08/12/2018, ora 11:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori