Linda Rei i bën "zborin" Robert Aliajt: Më vjen të iki në oturak kur flet ti!

Pëlqej
Spektakli “Dance with Me” është shoqëruar me debate të forta mes transgjinores Linda Rei dhe anëtarit të jurisë Robert Aliaj.

Duke ditur temperamentin e Aliajt dhe prezencën e Linda Reit në spektakël, debati ishte shumë i parashikueshëm.

Aliaj ka kërkuar që në këtë spektakël duhet të kërcehet më shumë me ritmet shqiptare duke shtuar se muzika e sotme shqiptare është si “uturaku”.

Por kaq është dashur, dhe Linda Rei i është kthyer keq Aliajt.
“Kur ka njerëz si puna jote që bëjnë ndërhyrje, ne na vjen të vëmë në uturak”- tha Linda Rei.

Debati ka vijuar me anëtarët e tjerë, të cilët ishin në mbrojtje të Lindës duke pohuar se në Shqipëri ka muzikë shumë të mirë. /albeu.com/


Shtuar më 19/09/2017, ora 08:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori