Linda i del në krah Ramës pasi dështoi me negociatat: Jetojmë në ankth!
Ditën e sotme Shqipëria mori disfatën e radhës përballë BE pasi u refuzua hapja e negociatave.

Pas këtij vendimi, qytetarët kërkuan dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama po ai deklaroi në një konferencë për mediat se nuk mban asnjë përgjegjësi.

Me anë të një statusi në Twitter, Linda Rama ka shpërndarë një thënie të shkrimtarit Ismail Kadare, i cili shpjegon lidhjen e shqiptarëve me Europën.

“Kur ju dëgjoni emrin “shqiptar” ndoshta padashur, gjëja e parë që iu vjen ndërmend është imazhi tronditës i mijëra njerëzve që kacavirren me litarë në anije. Të jeni të sigurt se për ata njerëz, ato anijë ishin Europa.

Shqiptarët e kanë humbur sy herë Europën: në shekullin XV dhe nën sundimin komunist.

Sot, pas përmbysjes së komunizmit, shqiptarët jetojnë prapë në ankthin e humbjes së tretë të Europës. Ju që jetoni në zemrën e saj nuk mund ta kuptoni se çfarë është ky ankth,”-shkruan Linda.
Shtuar më 18/10/2019, ora 20:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori