Lihet në burg shoferi që shkaktoi aksidentin ku vdiq 27-vjeçarja shtatzënë
Gjykata e Fierit ka vendosur “Arrest me burg” për Edmond Asllanin, i ndaluar si shkaktas i aksidentit të ndodhur ne Levan me pasojë vdekjen e një 27 vjeçareje dhe plagosjen e disa personave të tjerë.

Njoftimi i policisë mbi ngjarjen

Më datë 21.08.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi Edmond Asllani, vjeç 31, banues në Patos, pasi në aksin rrugor Fier-Vlorë, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, është përplasur me mjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin L.T., vjeç 32, banues në fshatin Sheq Musalalaj dhe me mjetin tip “Audi”, me drejtues shtetin A.T., vjeç 64, banues në fshatin Martin.

Si pasojë ka humbur jetën pasagjerja në mjetin tip “Audi”, shtetasja M.T., vjeçe 27, banuese në fshatin Martin si edhe aktualisht ndodhen në spital shtetaset L.T., 7 vjeçe dhe K.T., vjeçe 41, banuese në fshatin Qarr, pasagjerë në mjetinAudi” dhe drejtuesi i mjetit "Benz" shtetasi L.T., 32 vjeç dhe i mituri Xh.T, 1 vjeç. Neni 290/3 i Kodit Penal. /albeu.com/

Shtuar më 24/08/2018, ora 11:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori