Ligji për Teatrin u miratua, artistët shfaqen të përlotur

Në Kuvend ka pasur shumë tension mbrëmjen e sotme, kur deputetët e opozitës bllokuan foltoren dhe hodhën në drejtim të Kryeministrit Rama kartonët e kuq.

Gjithashtu një përplasje ka pasur mes Majkos dhe Ramës, përplasje e cila e ka cuan Majkon në shtëpi pa votuar pro ligjit për Teatrin.

Ndërkohë jashtë njerëzit prisnin të prekur, madje disa artistë dhe qytetarë janë fotografuar të përlotur pasi u miratua ligji me 75 vota pro.

Protesta e tyre ka mbaruar sonte, për të rinisur sërish nesër. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2018, ora 23:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori