Liderët e VMRO-DPMNE-së, PDSH-së, BDI-së dhe LSDM-së në tribunën "Dialog ndërmjet p
Albeu.com
Lëvizja qytetare "Zgjohu!" - Shkup, sot organizon tribunë ku do të marrin pjesë ldierët e partive politike në Maqedoni dhe përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar, me temë "Pse rruga drejt NATO-s dhe anëtarësimi në Bashkimin Evropian mund të kalohet me dialog të hapur të gjitha faktorëve politkë dhe institucioneve".Pjesëmarrës do të jenë Nikolla Gruevski, kryeministër dhe krytar i VMRO-DPMNE-së, Arbër Xhaferi, krytetar i PDSH-së, Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së, Vllado Buçkovski, kryetar i LSDM-së dhe përfaësuesi special i BE-së, Ervan Fuerre.
Shtuar më 18/10/2006, ora 16:13
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori