Lezhë, shkëputet masivi shkëmbor, qytetarët në rrezik
Një masiv shkëmbor rrezikon të shkëputet nga kodra e kalasë së Lezhës.

Shkëmbinjtë ndodhen fare pranë rrugës që të çon në këtë objekt historik si dhe në lagjen sheher, dhe pritet që nga momenti në moment të bien në rrugë.

Guret janë thuajse të shkëputur, duke u kthyer në rrezik serioz për jeten e kalimtareve, por më shumë të rrezikuara janë dy familje që jetojnë aty pranë. Qytetarët thonë se: Lëvizja në këtë zonë është mjaft e frikshme përshkak të gureve, ndërsa kërkojnë që të ndërhyhet sa më parë.

Problematika është e njohur edhe për Bashkinë Lezhë. /albeu.com/

Shtuar më 08/03/2018, ora 18:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori