"Lëvizte lirshëm", gazetarja zbulon çfarë u gjet në banesën e vrasësit nga Lushnja
banesën e Orgest Bilbilit, i cilësuar si "killeri" nga Lushnja pasi është i dyshuar për disa ngjarje të rënda kriminale, janë gjetur nga policia dhjetra tekefona celularë dhe një shumë e madhe parash.

"Nëse do çkodohen, mund të sigurohet informacion i detajuar", tha gazetarja Klodiana Lala, e cila bëri me dije se në banesën ku ai jetonte gjithashtu u gjetën edhe stema të policisë.

"Fakti që personazhet e botës së krimit mesa duket e kanë ves të vjetër se sa herë në baneset e tyre ushtrohet kontroll gjenden shenja sinjalizuese të policisë, në banesën e Orges Bilbilit janë gjetur stema policie e stema të tjera që mesa duket i përdorte të lëvizte i pashqetësuar nga uniformat blu".

Detajet nga dita kur ai u plagos dhe më pas u arrestua, i dha gazetarja Lala në emisionin Kjo Javë në News24, duke cituar elemente nga raporti sekret i Policisë.


Shtuar më 18/04/2020, ora 18:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori