Lëviznin me armë e Audi A8 të blinduar, kush janë “boss-at” e Tiranës
Policia ka vënë në pranga dy shtetas të cilët qarkullonin me armë zjarri i llojit pistoletë.

Më datë 25.08.2017, Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, kanë bërë të mundur finalizimin e operacionit “Revolverët”, ku kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– Almir Ismaili, 41 vjeç, banues në Tiranë

– Roland Domi, 44 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për “Heqje e paligjshme e lirisë” dhe “Vrasje në bashkëpunim e mbetur në tentativë”.

Në bazë të informacioneve që këta shtetas lëvznin me armë zjarri me vete është bërë organizimi i shërbimeve dhe ndalimi i tyre, të cilët lëviznin me një automjet të markës Audi A8 (i blinduar).
Nga kontrolli i ushtruar këtyre shtetasve i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

– Një armë zjarri, pistoletë e markës SMITH & WESSON

– Një armë zjarri, pistoletë TT

Materialet proceduriale iu kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, parashikuar nga Neni 278/4 i Kodit Penal. /albeu.com/

Shtuar më 25/08/2017, ora 09:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori