Letra e tretë e Ramës, reagon Vasili: Nuk i përgjigjen, e konsiderojnë "të vdekur"
Pas letrave të njëpasnjëshme për të ftuar Bashën në dialog, Rama ende nuk ka marrë një përgjigje konkrete.
Sot u nis letra e tretë kundrejt Kreut të opozitës, ku Rama theksonte se nuk ka shans që zgjedhjet e 30 qershorit të mos zhvillohen.
Lidhur me këtë ka reaguar ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili. Ai shkruan se Ramës nuk ka kush ti kthejë përgjigje. Asnjë nuk harxhon asnjë sekondë kohë me të,asnjë nuk i hedh veshtrimin,e konsiderojnë "të vdekurin, që ecën"!!

Postimi i plotë i Vasilit

Edi Rames s'ka kush ti shkruaje!!

Edi Rama i shkruan perdite nga nje leter vetes.

Gjynah vertet,qe shkruan kaq pak.

Nje leter ne dite s"eshte asgje.

Se paku tre letra ne dite duhet te shkruaje,se pergjithasisht keshtu merren edhe ilaçet ne mengjez ne dreke dhe ne darke.

Por tharja e rrenjeve te mendimit ka bere qe edhe korteksi i trurit ti thahet,ndaj per nje tru te thare e te atrofizuar edhe nje leter ne dite nuk eshte pak bile eshte shume...

Ndonje truthare me keq se ai vete i ka thene me shume dashuri "shkruaji nga nje leter perdite shefo".

Dhe Edi e ben,se ju kam thene kaq here qe ai ben cfare i thone se vete nuk mendon.

Dhe ata vazhdojne ta tallin....e tallin keq....e tallin rende.

Asnje nuk i pergjigjet,asnje nuk harxhon asnje sekonde kohe me të,asnje nuk i hedh veshtrimin,e konsiderojne "te vdekurin, qe ecën"!!

Dhe ne fund mbetet vetem që....Edi Rames s'ka kush ti shkruajë!!
Shtuar më 24/05/2019, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori