Lesi: Ndryshuam kerkesen, duam nga PD 3 poste zv/ministrash e 2 prefekte
Albeu.com
Pas zyrtarizimit te vendimit te Berishes per te mos perfshire demokristianet ne qeverisje me post ministror, lideri i PDK, Nikolle Lesi, ka ndryshuar kerkesen e tij me 3 poste zevendesministrash dhe 2 poste prefektesh.Lesi deklaroi per NEWS24 se Lideri i PD, Sali Berisha eshte "pro" bashkeqeverisjes se demokristianeve ne kabinetin e tij, por sipas tij nje krah konservatoresh ne kryesine e PD dhe disa deputete te kete kesaj partie bejne presion mbi Berishen kunder perfaqesimit te demokristianeve me poste ministrore ne kabinetin qeveritar te tij. Lesi tha se ai e ofron kete zgjidhje te dyte per t'a nxjere Beishen nga sikleti edhe pse duke ulur rolin e PDK. Lesi u shpreh se kete here do te gjeje kompromis me Berishen per keto kerkesa. news24
Shtuar më 30/07/2005, ora 20:39
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori