Lëkundje tërmeti në Shqipëri

Një lëkundje tërmeti është regjistruar pasditen e sotme në qarkun e Elbasanit, rreth 4 kilometra nga Librazhdi.

Magnituda ishte 3.0 ndërsa thellësia ishte 10 km.

Prej disa javësh në vendin tonë janë shënuar lëkundje të lehta tërmeti, kryesisht në zonën e Korcës ku ka pasur edhe ankesa nga qytetarët që kanë frikë të flenë në banesat e tyre dhe nuk kanë marrë asnjë ndihmë nga shteti.

Shtuar më 14/08/2020, ora 20:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori