Lëkundje të tjera tërmeti, ku ishte epiqendra dhe sa ballë
Kanë kaluar disa javë që nga tërmeti i fuqishëm i datës 21 shtator, por njerëzit akoma nuk janë qetësuar plotësisht.

Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë gjatë mëngjesit të sotëm në Shqipëri por fatmirësisht nuk kanë qenë problematike.

Epiqendra është zhvendosur nga deti Adriatik dhe zona përreth Durrësit, e cila ka qenë tepër aktive prej 21 shtatorit në pjesën Verilindore të vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit, epiqendra ka qenë 1.7 km në veri të Shumatit në Dibër, me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 07:26 minuta.

Nuk ka të dhëna për dëme materiale.
Shtuar më 11/10/2019, ora 11:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori