Lëkundet sërish toka, ku ishte epiqendra dhe sa ballë
Vendi ynë nuk po gjen qetësi nga tërmetet. Lëkundje janë regjistruar mëngjesin e sotëm pranë qytetit të Korcës.

Tërmeti u shënua rreth orës 08:30 të mëngjesit me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter, sipas EMSC.

Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka qenë 17 kilometra larg qytetit, por nuk janë raportuar déme në njerëz po ndërtesa.
Shtuar më 15/07/2020, ora 09:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori