Lekundet nentoka e Tiranes dhe Elbasanit
Albeu.com
Lëkundje tërmeti janë ndiher mesditën e sotme në kryeqytet. Sipas institutit sizmiologjik tërmeti ka qënë 4-5 ballë i shkallës rihter dhe epiqendra e tij ka qënë fshati Kuturman i rrethit të Librazhdit, vetëm 15 km larg qytetit të Elbasanit.
Ndërkohë mësohet se një tjetër tërmet i 4 ballë i shkallës rihter ka rënë mesditën e sotme rreth orës 14:15 në Gllavë të Tepelenës. Sipas informacioneve nuk ka dëme nga lëkundjet e tërmetit.
Shtuar më 06/05/2010, ora 15:39
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori