Lazarat, gjykata lë në "arrest shtëpie" gruan dhe kunatën e Gate Mahmutaj
"Arrest shtëpie" është masa që Gjykata e Gjirokastrës ka dhënë për Natasha dhe Marjana Mahmutaj, gruaja dhe kunata e Gate Mahmutaj, ky i fundit i futur në burg për kultivim lëndësh narkotike.

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm gjykata e Gjirokastrës ka nisur seancën për dhënin e e masave të sigurisë për 9 persona të arrestuar pak ditë më parë në fshatin Lazarat pas një përplasje mes policisë dhe disa banorëve të fshatit.

Në vazhdim gjykata pritet të japë masat edhe për 7 persona duke qenë se dy gratë e arrestuara u lanë në arrest shtëpie. Seanca po zhvillohet me dyer të mbyllura. /albeu.com
Shtuar më 12/10/2014, ora 13:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori