Largimi i infermierëve nga puna, hetime në spitalin e Lushnjes
Ministria e Shëndetësisë ka ngritur një grup pune për të hetuar arsyet e shkarkimit nga puna të 49 infermiereve dhe sanitareve në spitalin e Lushnjës.

"Ministri i Shëndetësisë ka ngritur një grup pune dhe nesër do të shkoj në spitalin e Lushnjës për të vërtetuar arsyet e largimit nga puna të infermireve, se sa kjo është bërë në përputhje me ligjin. Në rast se largimet janë të pamotivuar profesionalisht. Nga informacioni paraprake që kam shkak është mospërputhja e vendit të punës me arsmimin e infermiereve", tha drejtori i Politikave në Ministrinë e Shëndetësisë, Pëllumb Pipero. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2012, ora 18:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori