Lëvizja për Bashkim, partia më e re në Kosovë
Albeu.com
Lëvizja për Bashkim është partia me e re e krijuar në Kosovë. Me moton “Bashkim Kombëtar”, kjo parti ka zgjedhur sot organet drejtuese si dhe u miratua statuti i saj.“Qëllimi kryesor i kësaj partie është bashkimi i trojeve shqiptare në një shtet të vetëm dhe zgjidhja e problemeve sociale të qytetarëve të Kosovës”, tha Avni Klinaku, kryetar i kësaj partie.
Shtuar më 18/05/2008, ora 00:06
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori