Mbyllet hetimi për CEZ: Të ndiqet penalisht Shkëlzen Berisha!
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Përfundoi sot punimet Komisioni Hetimor për shitjen e OSSH-së tek kompania çeke CEZ. Një ndër konkluzionet e komisinit është edhe rekomandimi për ndjekje penale të djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzenit me akuzën e mos dhënies së dëshmisë në komision shkruan Albeu.com.

Komisioni zhvilloi punimet për disa muaj duke marrë dëshmitë e mjaft personave që kishin dijeni për procesin e privatizimit të Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes tek kompania çeke, CEZ, praktikë e cila u vlerësua si korruptive dhe me pasoja të rënda financiare për Shqipërinë.

Pjesë e dëshmitarëve ishin edhe ish-kryeministri Berisha, djali i tij Shkëlzen Berisha po edhe kryeministri aktual, Edi Rama. /Albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 12:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së