Dorëheqja, Tahiri takim me Ramën në Kryeministri
Ditën e sotme në kryeministri po mbahet një takim urgjet mes kryeminstrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Mësohet se tema për të cilën po takohen Rama me Tahirin mund të jetë një dorëheqje e mundshme e Tahirit nga Ministria e Brendshme.

Vetëm pak orë më parë në media u bë i ditur lajmiditën e sotme me shumë mundesi Tahiri do të japë dorëheqjen.

Pavarësisht se Tahiri është lakmuar si një ndër ministrat më të suksesshëm të qeverisë Rama, ai gjithashtu është një ndër më të goditurit si nga ana e opozitës e cila gjendet në protestë si dhe nga ana e LSI, deputetë të cilës kanë akuzuar drejtëpërdrejtë Tahirin për lidhje me drogën dhe krimin. /albeu.com/

Shtuar më 11/03/2017, ora 13:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori