Dorëhiqet Gramoz Ruçi
Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka dhënë dorëheqjen nga nga posti i sekretarit të Assamblesë Kombëtare të PS-së.

Sipas tij, kjo ndodh se detyra si kryetar Kuvendi kërkon që ai të jetë në detyrë me kohë të plotë.

“Dorëhiqem nga Posti i sekretarit të asamblesë kombëtare, dua tiu falenderoj ju për besimin tim.

Më keni ngarkuar një detyrë të re, ku gjej rastin edhe njëherë të falenderoj kreun e Partisë, falenderoj Grupin Parlamentar dhe sigurisht që detyra e sekretarit të përgjithshëm është mjaft e rëndësishme dhe kërkon me kohë të plotë një individ, po ashtu edhe statusi i partisë”, u shpreh Ruçi. /albeu.com/Shtuar më 07/10/2017, ora 10:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori