Lajm i trishtë, ndërron jetë një nga themeluesit e PD në Durrës
Mësuesi dhe inxhinieri i njohur Bashkim Sefa ka ndërruar jetë në moshën 79-vjecare.

Për vite me radhë përgatiti breza të tërë gjimnazistësh në shkollën industriale, por njihet edhe si një nga nismëtarët e themelimitdegës lokale të Partisë Demokratike.

Lajmin e trishtë e dha kreu i PD Durrës, Ferdinand Xhaferraj, përmes një njoftimi në rrjete sociale, ku shprehu pikëllimin e tij për ndarjen nga jeta të ish-inxhinierit të njohur.

“Jam i hidhëruar nga lajmi i ndarjes nga jeta të inxhinier Bashkim Sefa, një nga nismëtaret e themelimitdegës së PD Durrës dhe një nga drejtuesit e përkushtuar vendor në vitet e para të demokracisë.

Inxhinier Bashkimi ishte një nga mesuesit e përkushtuar dhe talentuar duke edukuar breza të tërë në shkollën industriale Durrës.

Ngushëllimet më të ndjera për bashkëshorten, Rina dhe fëmijët. U prehtë në paqe!”,- shkruan Xhaferraj në rrjete sociale.
Shtuar më 22/01/2021, ora 23:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori