Lajm i mirë për shqiptarët! Drejtuesit e BE kërkojnë hapjen e negociatave
Një lajm shumë i mirë është bërë më dije për Shqipërinë dhe të ardhmen e saj në BE.

Presidenti i Këshilit Europian, Donald Tusk, Presidentja e sapo zgjedhur e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen, Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker dhe Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli, kanë firmosur një letër me të cilën kërkojnë hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Përmes kësaj letre, zyrtarët e lartë të institucioneve të BE-së u kërkojnëe vendeve anëtare të BE-së, që të japin dritën jeshile për hapjen e negociatave me me dy vendet e Ballkanit Perëndimor, pasi sipas tyre, i kanë plotësuar të gjitha kushtet që u kërkuan.
Shtuar më 03/10/2019, ora 18:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori