Lajm i mirë për shoferët, Belgjika njeh patentën shqiptare
Një lajm shumë i mirë ka ardhur këtë të martë pikërisht nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme: Belgjika ka njohur tashmë lejet e drejtimit shqiptare.

MEPJ thekson se shqiptarët që qëndrojnë në Belgjikë më pak se 3 muaj, mund të përdorin lejen shqiptaredrejtimit të automjetit.

Ndërkohë për shtetasit shqiptarë që kanë leje qëndrimi në Belgjikë, duhet të paraqiten në komunë për t’u pajisur me leje drejtimi belge në bazë të lejes shqiptaredrejtimit.

Ky lajm i mirë vjen pak kohë pasi edhe Greqia njohu patentat shqiptare.

Postimi i plotë i MEPJ në Tëitter:Lajm i mirë për #shqiptarët që jetojnë apo vizitojnë #Belgjikën! Më në fund #Belgjika njeh lejen e drejtimit të automjetit të lëshuar nga autoritetet #shqiptare
Shtuar më 29/05/2018, ora 19:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori