Lajm i mirë: 5 mjekë dhe infermierë shërohen nga koronavirusi
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë një tjetër lajm të mirë, lidhur me të infektuarit me koronavirus.

Manastirliu shkruan në “Facebook” se janë shëruar nga ky virus i rrezikshëm edhe 5 mjekë e infermierë të tjerë, duke e çuar në 27 numrin e punonjësve shëndetësorë, që kanë mposhtur COVID-19.

Mesazhi:

Lajm i mirë 🙏

Mes 5️⃣ personel shëndetësor janë shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit një mjeke dhe katër infermierë janë shëruar pas testit konfirmues nga laboratori i virologjisë në #IShP ✅

Shkon në 2️⃣7️⃣ numri i mjekëve dhe infermierëve të shëruar nga 🤜#COVID19🤛

Deri tani 1️⃣5️⃣4️⃣ qytetarë dhe staf mjekësor e kanë mundur #covid19❗️

#FORCA
#

Shtuar më 08/04/2020, ora 13:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori