Lajm i hidhur, miku i shqiptarëve nuk fiton sërish postin e eurodeputetit
Pak orë pas mbylljes së votimeve për anëtarët e Parlamentit Evropian, duket se raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein, nuk do të jetë më eurodeputet. Vlen të theksohet se Fleckenstein gjithmonë ka qenë pro hapjes së negociatve të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Kut shkruan se do të donte që ta përfaqësonte edhe për 5 vite Hamburgun në BE, por duket se kjo nuk është e mundur.

“Në Hamburg kam biseduar vetëm me anëtarët, si dhe miqtë dhe miqtë e SPD-së. Rezultatet e para të zgjedhjeve evropiane janë zhgënjyese për mua. Unë do të doja të përfaqësoja edhe për 5 vjet, Hamburgun në BE. Por ajo që duket tani, nuk duhet të jetë.

Ne po presim rezultatet përfundimtare. Falënderimet e mia për ekipin, anëtarët e shumtë të përkushtuar të SPD-së që kanë bërë një fushatë të madhe me mua në kohën e tyre të lirë dhe gjithashtu shumë miq e mbështetës që më kanë mbështetur në javët dhe muajt e fundit”, shkruan ai.
Shtuar më 26/05/2019, ora 20:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori