Jep dorëheqjen ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto
Edmond Haxhinasto
Edmond Haxhinasto ka dhënë dorëheqjen nga posti i ministrit që e mbante prej tre vitesh. Ky lajm ëhstë konfirmuar nga burime pranë LSI-së dhe vetë Kryeministrisë.

Burime nga LSI-ja kanë bërë të ditur se këtë detyrë do ta marrë një nga këshilltarët më të afërt të Ilir Metës.

Bëhet fjalë për Sokol Dervishin, i cili më parë ka mbajtur edhe poste të larta në Ministrinë e Jashtme. /albeu.com/

Shtuar më 02/09/2016, ora 11:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori