E FUNDIT/ Mbyllen pjesët e para, kryesojnë Laçi dhe Teuta (VIDEO)
Lajm i bukur për familjen nga Hasi, vijnë në jetë trinjakët
Dita e sotme për një familje nga Hasi ka qenë e bekuar pasi kanë ardhur në tre trenjakët e tyre, një djalë dhe dy vajza. Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila thotë se tashmë familja do të bëhet përfituese e çekut 360,000 lekë të reja.

“Gëzim i trefishtë për familjen nga Hasi, për ardhjen në jetë shëndosh e mirë të trenjakëve Marleo, Ajla dhe Anea në maternitetin “Koço Gliozheni”, bashkë me çekun e bebes 360,000 lekë të reja

Nga viti 2019 kur filloi programi universal i bonusit të bebes, më shumë se 65,000 familje të reja që janë gëzuar me fëmijë, kanë përfituar shpërblimin financiar për çdo të porsalindur, nga 40,000-120,000 lekë‘, shkruan Manastirliu.

Shtuar më 20/01/2021, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori