Ky ishte amaneti i fundit i gjyshit të Zykajve, i cili iu plotësua sot (FOTO LAJM)

Tetë familjarët e fisit Zykaj të vrarë në mënyrë makabre nga i afërmi i tyre Ritvan Zykaj janë dërguar sot për në banesën e fundit duke plotësuar njëkohësisht edhe një amanet që kishte lënë gjyshi, Demir Zykaj, i cili gjithashtu mbeti i vrarë.

Ai kishte thënë se kur të ndërronte jetë donte që të varrosej në tokën e tij, pranë shtëpive dhe kështu ka ndodhur.

Trupat e shtatë familjarëve të tij, sëbashku me të janë varrosur në tokën ku ai kishte thënë. /albeu.com/

Shtuar më 11/08/2018, ora 14:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori