Ky është telefoni i parë në botë me një skaner të plotë të gishtërinjve
Pëlqej
Telefoni më i fundit i kompanisë Kineze Vivo ka një skaner të shenjave të gishtërinjve fshehur në një ekran.

Skaneri me sukses lexon shenjat e gishtërinjve të përdoruesve pa qenë nevoja të vendoset një buton i posaçëm për të dhe sakrifikuar hapësirë.

iPhone më i fundit i Apple e hoqi fare skanerin në pamundësi për të bërë atë që Vivo ka realizuar me sukses. /albeu.com/
Shtuar më 17/01/2018, ora 16:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori