Ky është parashikimi i motit për sot
Pjesa më e madhe e Shqipërisë vijon në kushtet e motit të kthjellët ndërsa vranësira të lehta do të ketë në zonat Lindore.

Pasditja dhe orët e mbrëmjes mbeten me kthjellime në Ultësirën Perëndimore por vranësirat bëhen të dukshme në pjesën më të madhe të zonave Lindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë në vlerat e mëngjesit dhe mesditës, kryesishtzonat malore por maksimumi mbetet 35- 36°C.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2018, ora 08:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori