Ky është moti për ditën e sotme
Ultësira Perëndimore dominohet nga moti i kthjellët por kthjellime dhe vranësira kalimtare do ketë në Lindje dhe Juglindje të vendit.

Gjatë pasdites vranësirat zhvillohen në zonat kufitare Lindore, ndërsa vijon dominimi i kthjellimeve në pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten me 1- 2°C në orët e mëngjesit dhe mesditës duke bërë që ekstremumet termike të variojnë nga 15 në 36°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det vijon dallgëzimi mbi 2 ballë. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2018, ora 08:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori