Ky është i riu shqiptar që u vra me një plumb në qafë nga pastori italian
Zbulohet emri i shqiptarit 22-vjecar, ekzekutuar dje nga nje italian 45 vjecar.

22-vjeçari i ekzekutuar dje në Itali është shtetasi Andrea Ndoja.

Në pranga për këtë krim është vënë Giulio Sale, 45 vjec, pastor me origjine sarde.

Krimi ka ndodhur në orët e para të datës 10 maj në Siena. Mësohets e mes viktimës dhe pastorit ka pasur diskutime dhe telefonata.

Postori hyri në banesën e të riut shqiptar dhe e qëlloi atë në qafë duke i shkaktuar edhe vdekjen.

Italiani u arratis drejt një zonë pyjore, por u rrëzua dhe theu këmbën gjë që e bëri më të lehtë arrestimin nga policia. /albeu.com/
Shtuar më 11/05/2018, ora 11:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori