Ky është i riu lezhjan që rrezikoi jetën për të shpëtuar dy vajzat nga Kosova
Një tragjedi është parandaluar në det. Djali në foto ka shpërtuar nga mbytja dy vajza, të moshës 14 dhe 15 vjeçare, turiste nga Kosova.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme ndërsa për mediat është bërë e ditur ditën e sotme. I riu quhet Luçjano Marku dhe punon si vrojtues plazhi tek Rana e Hedhun në Shëngjin.

Një grup të rinjsh po lundronin me varkë dhe nga numri i lartë i personave varka u permbys jashtë zonës së sigurisë për notim.

Edhe pse ishte në një distancë të largët, i riu arriti ti shpëtonte në kohë dy vajzat duke i nxjerrë në breg. /albeu.com/


Shtuar më 19/08/2018, ora 10:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori