Ky është emigranti shqiptar që përdhunoi të bijën në Greqi (FOTO LAJM)

Lajmi i babait 43 vjeçar shqiptar që përdhunoi vajzën e tij 16 vjeçare garon me atë të cikloni "Zorba" për nga hapësira e madhe që po i japin mediat greke.

Sëfundmi kanë dalë fotot e tij me policët në krah duke e nxjerrë prej gjykatës, e cila ka dhënë masën e sigurisë burg pa afat për babain që përdhunoi vajzën 16 vjeçare me aftësi të kufizuara, raporton Albeu.com.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Amfisa dhe gjithçka doli në dritë kur vajzën e çuan me urgjencë në spital pas dhimbjeve të forta të barkut.

Mjekët njoftuan menjëherë policinë pasi konstatuan shtatëzëninë e vajzës, të cilët bashkë me prokurorët kërkuan bërjen e testit të ADN-së ndaj babait dhe të vëllait të saj 15 vjeçar.

Në përfundim, u zbulua se ishte babai ai që kishte përdhunuar vajzën, gjë e cila çoi edhe në arrestimin e tij.

Të afërm të familjes dhe komshinjtë e përshkruajnë atë si një prond të përkushtuar ndaj të bijës, i cili e shoqëronte pesë ditës të javës në një shkollë riaftësimi për shkak të nevojave të veçanta të sajat. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2018, ora 16:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori