Ky është 31-vjeçari shqiptar që goditi me thikë të moshuarin grek (VIDEO)

31-vjeçari">31-vjeçari shqiptar ka dalë para gjykatës në Greqi pasi akuzohet për plagosjen e një shtetasi grek teksa po tentonte të grabiste biznesin e tij.

Mësohet se i riu është arrestuar të premten e kaluar ndërsa referuar mediave të shtetit fqinj, bëhet me dije se ai qëndroi sot për rreth dy orë në zyrën e Prokurorit dhe hetuesit, ndërkohë që u shty për të premten afati i kërkimit të faljes.

Shqiptari akuzohet për "vrasje në tentativë, me qëllim grabitjen", si dhe për "shkelje ligjore për armët dhe të huajt".

31-vjeçari">31-vjeçari u paraqit në seancë pa avokat në seancën ndaj tij, ndërkohë që pritet që një anëtar i Avokatisë së Lamisë të emërohet për ta mbrojtur.


Shtuar më 30/06/2020, ora 22:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori