Ky është shqiptari nga Shijaku i vdekur nga tragjedia e Genova (FOTO LAJM)

Marjus Djerri është shqiptari i parë që u konfirmuar i vdekur pas rrëzimit të urës "Morandi" në Xhenoa të Italisë. Lajmi është konfirmuar edhe nga familjarët e tij, të cilët kanë hapur dyert e mortit.

Marjusi ishte i lindur në Xhenoa me prindër me origjinë nga Shijaku, raporton Albeu.com.

Në fotot e shpërndara në rrjetin e tij social Facebook, ai duket të ketë qenë i dashuruar edhe me një vajzë italiane.

I qeshur në çdo foto dhe me mjaft energji, megjithatë paska qenë e shkruar që të ndërronte jetë aspak për fajin e tij duke shkuar në punë. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2018, ora 11:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori