Kuvendi miraton vetem 2 nga antaret e Kushtetueses, rrezon Vangjel Kosten
Albeu.com
Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar emërimin e Altina Xhoxhaj dhe Bashkim Dedjan në Gjykatën Kushtetuese ndërkohë që ka rrëzuar dekretin e presidentit Topi për Vangjel Kostën.
Kuvendi në seancën e sotme ka miratuar me 70 vota pro, 2 kundër për Altina Xhoxhaj dhe 70 pro, 1 kundër, 1 abstenim për Bashkim Dedjan ndërsa ka votuar me 66 vota kundër, 4 pro dhe 2 abstenim për Vangjel Kostën.
Shtuar më 20/05/2010, ora 21:59
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori