Kuvendi miraton marrëveshjen midis qeverisë dhe Pfizer për vaksinën anti-Covid

Me 94 vota pro, është miratuar marrëveshja midis qeverisë dhe kompanisë Pfizer, për vaksinat anti-covid që do të vijnë në vendin tonë.

Nga deputetët e tjerët të pranishëm, 5 prej tyre ishin kundër dhe 3 abstenuan. Disa deputetë dhe krerë grupesh parlamentare ishin kundër kësaj marrëveshjeje jo-transparente.

Deputetja Rudina Hajdari ka refuzuar të votojë aktin normativ për miratimin e marrëveshjes së fshehtë të qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer.

Shtuar më 18/01/2021, ora 19:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori