70% e delegatëve votuan për Këshillin e ri Kombëtar të PD-së
Pëlqej
UPDATE - Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike është mbyllur mbrëmjen e së dielës me votimin e delegatëve të tij për Këshillin e ri Kombëtar.

Mësohet se gjatë dy ditëve kanë votuar 70% e 7500 delegatëve të ardhur nga rrethet, për të zgjedhur 150 këshilltarët e rinj ndër 285 kandidatët.

Numërimi i fletëvotimeve ka nisur në orën 21:00 dhe që nga ai moment, ka vazhduar të transmetohet LIVE në një ekran të madh brenda Pallatit të Kongreseve.

Numërimi do të vazhdojë edhe gjatë natës e pritet që rezultatet e tij të dalin në ditët në vijim.

17:46 - Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike vijon sot ditën e dytë të punimeve. Në ditën e parë të Kuvendit votuan rreth 55 për qind e delegatëve, teksa orari i mbylljes së kutive u shty nga ora 18:00 për në 20:30.

Sot po votojnë 45% e 7500 delegatëve që nuk kanë votuar, dhe nga ku pritet të zgjidhen emrat e një numri të madh funksionarësh të Partisë Demokratike, duke nisur nga sekretari i përgjithshëm dhe sekretarët funksionalë, deri tek drejtuesit e departamenteve, përgjegjës për përgatitjen e platformave politike në PD, përfshi këtu edhe programin qeverisës dhe elektoral të partisë.


Ish-kryetari i PD-së, Sali Berisha i është drejtuar kutive të votimit rreth orës 17:18 të mbasdites së sotme, për të hedhur votën e tij për delegatët dhe anëtarët e rinj të kësaj partie. /albeu.com/
Shtuar më 28/09/2014, ora 21:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori