Kuvendi miraton shkarkimin e 3 anëtarëve të KQZ
Update- Kuvendi miratoi vetëm me votat e mazhorancës lirimin nga detyra të 3 anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Albana Shtylla, Denar Biba dhe Jani Jani.


11:01- Opozita ka braktisur sot seancën e Kuvendit duke kundërshtuar vendimin e qeverisë për shtyrjen e ligjit te nepunesit civil. Kreu i grupit parlamentar të PD-se, Edi Paloka duke folur në emer të opozites, akuzoi Ramen për hedhje në erë të konsensusit të arritur.


"Rama dhe Koco gjejne kohe te ndajne sinoret, ‘une mora bjonden, ti merr brunen’. Keto jane pazaret qe rendojne sot ne kurriz te shqiptareve. Rama eshte nje personazh pjelle e konfliktit, ai vetem ka llogaritur interesat e tij, edhe kur ato kane qene me pasoja te renda per shqiptaret. Ju keni vendosur qe jashteqitjen e Rames ne qeveri ta kaloni per ta permjere ketu ne Parlament. Do ta beni se as kjo e as marrja me qira e blerja e deputeteve nuk ezgjidh problemin"- tha Paloka.

Pas fjalës së mbajtur në Kuvend, Paloka dhe deputetët e tjerë të opozitës janë larguar nga salla e Kuvendit.

10:51- Seanca e sotme e Kuvendit nisi me betimin e deputetit te PD-se, Mhill Fufi pas leximit të relacionit nga komisioni i verifikimit te mandateve.

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta më pas njoftoi rendin e dites, ne perputhje te kalendarit te miratuar me konsensus nga Konferenca e Kryetareve. /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2013, ora 14:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori