Kushëriri i Topallit, zv/ministër i kulturës
Pëlqej
Zëvendësministri i Kulturës, i bërë para pak ditësh publik nga kryeministri Edi Rama, Gjon Radovani është kushëri i parë i bashkëshorit të ish kryetares së Kuvendit, Jozefina Topallit. Lajmin e bën të ditur Gjergj Zefi, ish-drejtues i PAD. Ai shpjegon se Gjon Radovani është i biri i Nush Radovanit, akademik i shkolluar në Firence, i persekutuar në gjatë regjimit komunist.

Por sipas Gjergj Zefit, Gjon Radovan është njeri me shumë vlera në komunitetin katolik dhe aspak i ngjashëm me ish kryetaren e Kuvendit.

"Gjoni është edhe kushëriri i parë i burrit të Jozefina Topallit, por kjo nuk e ka penguar Rilindjen në përqafimin e vlerave të vërteta të komunitetit katolik", shprehet Gjergji. /albeu.com/


Shtuar më 06/10/2013, ora 14:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori