Kush janë emrat e kandidatëve për deputetë që do të votohen nesër në qarkun e Lezhës
Të enjten demokratët e Lezhës do të votojnë për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.


Në listën e kandidatëve bëjnë pjesë:

1. ALKETA MARKU; 2. ALTIN MEMA; 3. ANILA FRROKU; 4. ARBEN NDOJ; 5. DAVID SYKU; 6. DOD ZHUBA; 7. FRANGA HILA; 8. GJOK VUKSANI; 9. GJOVALIN GJELOSHI; 10. LINDITA METALIAJ; 11. PETRIT MARKU;12. ROZA HILA; 13. SALVADOR KAÇAJ; 14. SEVELIAN KOSOVA; 15. SILVANA KOLZIU; 16. SOKOL NDOKA
Dega Mirditë:/ 1. ALBERT MELYSHI; 2. ALEKSANDER LALA; 3. ALFRED DUKA; 4. DORIAN GJOMARKAJ; 5. EVEREST DEDAJ; 6. GJERGJ PRENGA; 7. GJON PJETRI

Dega Kurbin: 1. ANDON FRROKAJ; 2. ELTON LASKA; 3. GENC DOCI; 4. INDRIT VOKSHI; 5. KASTRIOT PREND PIROLI; 6. LINDITA TOMA; 7. LUIGJ ISUFI; 8. MARJAN TUCI

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës.

Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarrje finale Kryesisë së Partisë Demokratike. Votimi i konsultimit të anëtarësisë ka përfunduar në Qarkun e Kukësit, Dibrës, Gjirokastrës dhe Beratit dhe sot po votohet në Shkodër. Procesi po ndiqet nga afër nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, dy nënkryetarët Edi Paloka dhe Edmond Spaho, Sekretari Organizativ Sahit Dollapi dhe Sekretari i Burimeve Njerëzore, Ervin Minarolli.
Shtuar më 30/09/2020, ora 11:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori