Kush është socialisti që kërkon me ngulm shkarkimin e Metës
Bashkim Fino është socialisti i vetëm që ka artikuluar qartë kërkesën për shkarkim të Presidentit Metaraportin përfundimtar të Komisionit Hetimor të ngritur për këtë çështje.

“Presidenti ka shkelur me të dyja këmbët Kushtetutën, ndaj duhet të shkarkohet. Nuk e ngritëm komisionin për të analizuar sjelljen e Metës. Le të reflektojmë para se ta çojmë raportin përfundimtar në Parlament’, u shpreh Fino në mbledhjen online të Komisionit të Ligjeve ku po diskutohet raporti final i hartuar pas përfundimit të punimeve të Komisionit Hetimor.

Në këtë të fundit maxhoranca nuk do e kërkojë shkarkimin e Presidentit Meta për cdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit si dhe përplasjen me Kuvendin për emërimet në Gjykatën Kushtetuese
Shtuar më 20/07/2020, ora 12:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori