Kush është Kolonel Dritan Demiraj? (FOTO LAJM)

Dritan Demiraj ka 24 medalje në ushtri dhe 27 në sport. Komandant i Forcave Speciale të Ushtrisë, ai njihet si "babai", udhëheqësi i parë luftarak në terren dhe trajnues i misioneve "Eagle" (nga 1-7), pedagog, autor i shumë librave, manualeve e kumtesave deri në kategorinë akademike të kërkimit shkencor.

Koloneli Dritan Demiraj, është "Nderi i Kombit" me dekoratë presidenciale.

Ai është liruar pas 31 vitesh kontribut në Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë. /albeu.com/
Shtuar më 21/12/2014, ora 14:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori