Kush është infermierja që grabiti pacientin e pajetë tek Infektivi
Ditën e sotme është arrestuar infermierja e cila i vodhi portofolin pacientit të shtruar në spitalin Infektiv, denoncuar në emisionin STOP.

Bëhet fjalë për infermjeren 30 vjeçare Ronida Hysa, banuese në Durrës, e cila ka vjedhur para nga portofoli i pacientit, si dhe ka marrë kartën e tij të bankës, duke i zhvatur dhe llogarinë bankare.

Kallëzimi u bë nga shtetasi F. D., 25 vjeç, djali i të ndjerit K.D, 60 vjeç, i shtruar te Infektivi, i cili ka deklaruar se nga llogaria bankare e të atit ishte tërhequr shuma 60.000 lekë.

Shtuar më 26/01/2021, ora 10:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori