Kush është bjondia bukuroshe e cila zëvëndëson Finon në Kuvend (FOTO LAJM)

Ditën e djeshme u bë zyrtare kandidimi i Bashkim Finos për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit.

Si rrjedhojë, Fino dorëzoi mandatin dhe në Kuvend futet një deputet i ri.

Në vend të Finos do të futet në Kuvendin e Shqipërisë kandidatja e 11 në Fier, Gentiana Cakrani.

Aktualisht Cakrani mban postin e Kryetares së PS-së për Fierin dhe është shumë aktive në rradhët e PS-së në këtë zonë.

Kush është Gentiana Cakrani?

Gentiana Cakrani ka lindur në Fier më 3 Qershor 1985. Në vitin 2007 ka përfunduar studimet pranë Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, dega Anglisht, Vlorë.

Nga viti 2013 e në vazhdim ka qenë e punësuar si mësuese në shkollën “Naim Frashëri”. /albeu.com/

Shtuar më 11/01/2018, ora 12:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori